Aktuality

Rekonstrukce Cafe Ignác

V letošním roce jsme pro Vás kompletně zrekonstruovali naši Jihlavskou kavárnu Cafe Ignác. Po deseti letech usilovné práce jsme tak zcela změnili design kavárny, vyměnili menu, změnili techniku. Cítíme velký závazek vůči Vám, našim věrným zákazníkům a proto jsme se snažili, abychom do Jihlavy přivezli opravdu světovou kavárnu. Snad se povedlo, po znovuotevření po první corona uzávěře jsme Vás tak mohli přivítat v prostorách, které vypadají zcela jinak.

Kavárna je nyní zcela klimatizována, změnil se nábytek, změnil se bar i nabídka v menu. Vyměnili jsme kávovar s mlýnkem a na mlýnek dali kávu z naše vlastní pražírny. Chceme, aby pro Vás zážitek z návštěvy Cafe Ignác byl jedinečný.

a nyní pár řádků o našem kávovém vybavení…

LaMarzocco a Victoria Arduino … jednoduše proto, že nic lepšího, na čem by se dala připravit káva neexistuje. V Cafe Ignác se jedná o LaMarzocco Linea PBX s vestavěnými vahami, což znamená, že každou kávu co uvaříme, tak vážíme. Pravé espresso by mělo téct 25-30 vteřin a za tuto dobu mělo do šálku vytéct shot o hmotnosti 20g. LaMarzocco díky vahám pod hlavami dokáže extrakci ukončit přesně tak, aby každé espresso mělo 20g. No a Victoria Arduino mythos 2 s gravimetrií a nastaveitelným otáčkám zase hlídá kávu na vstupu, tak aby do každého espressa šlo 8,5g. A abych nezapoměl... všechny naše kávy vaříme hned z dvojnásobné dávky kávy … vše na dvoupáce a ze 17g. Chceme, aby požitek z kávy byl exkluzivní. Chceme z kávy dostat maximum chutí a bez vážení to prostě nejde.

Zpět na výpis aktualit