Všechno to začíná v roce 2009

V roce 2009 otec se synem Vincensovi zakupují první dva zmrzlinové stroje a pouštějí se do provozování zmrzlinových stánků před obchodními domy. Postupem času se počet provozoven zvyšoval až na současný stav 140 prodejních míst pod jednotnou značkou ICY SMILE. Během této doby jsme však nesoustředili síly pouze na provozování zmrzlinové sítě. Začali jsme zajišťovat zmrzlinářský servis pro další zmrzlináře. (dodávky surovin pro výrobu točené zmrzliny, kornoutky, obalového materiálu, zmrzlinových strojů Gel-Matic, stánků atd.). Současně jsme pole působnosti rozšířili o provozování kaváren Cafe Ignác www.cafeignac.cz a s tím související cukrářskou výrobu. Cukrářská výroba v současné době vyrábí ucelenou řadu zákusků, dezertů, řemeslné zmrzliny a je schopná zásobovat celý Jihomoravský kraj. V roce 2020 jsme se rozhodli rozkročit ještě více a vybudovali jsme nový koncept InDoor řemeslných zmrzlináren NaZmrzlinu. Tento koncept čerpá z desetiletých zkušeností s výrobou zmrzliny a z nadšení pro poctivou věc. První dvě provozovny NaZmrzlinu v roce 2020 se osvědčily a z toho důvodu jsme se rozhodli pro rok 2021 otevřít další. Nejnovějším projektem naší společnosti je pak vlastní pražírna výběrové kávy Pražírna Ignác. www.prazirnaignac.cz. Čerstvou kávu z naší pražírny si můlžete vychutnat jak v našich kavárnách, tak ve zmrzlinárnách NaZmrzlinu, ale můžete si jí objednat z pohodlí domova na eshopu: www.prazirnaignac.cz nebo ve vybraných kavárnách do kterých naší kávu dodáváme. 

Segmetny, které naše společnost zabírá

- Provozovíání sítě zmrzlinových stánků pod značkou ICY SMILE (140 provozoven)
- Prodej zmrzlinových surovin, kornoutků
- Prodej a pronájem zmrzlinových strojů Gel-Matic, jejich následný servis
- Výroba a prodej zmrzlinovýh stánků
- Provozování kaváren Cafe Ignác - www.cafeignac.cz
- Provozování pražírny kávy - www.prazirnaignac.cz
- Provozování řeneslných zmrzlinářství - www.nazmrzlinu-concept.cz
- Provozování eshopu se stavebnicemi LEGO - www.veselekostky.cz

Jak je z uvedeného výpisu patrné, gastro nás baví a zabíráme v podsatě kompletní sortimet klasické kavárny, hotelu, restaurace, zmrzlinárny. Pokud Vás cokoli z nabídky zaujalo, neváhejte nás kontaktovat a domluvit si s jedním z našich obchodníků nezávaznou schůzku přímo ve Vaší provozovně. 

Našehistorie

 • 2010

  Budeme dělat zmrzlinu

  Naše společnost v tomto roce otevřela první tři zmrzlinové stánky u OD Kaufland. Byly to filiálky Brno, Blansko a Vyškov. Sklad máme v pronajaté garáži. Zmrzlinové stánky jsou modré.
 • 2011

  Rozšiřování působnosti

  Rozšiřujeme síť zmrzliny na 7 míst a současně otevíráme kavárnu Cafe Ignác na Jihlavském náměstí. Tato kavárna se rychle stala místem, kde si člověk vychutná dobrou kávu s výborným zákuskem. Nyní je kavárna zavedená a v podstatě jediná fungující v Jihlavě. Pronajal jsme si skladovací prostor s plochou 260m2. Design stánků měníme na červeno krémový
 • 2009

  Založení společnosti

  Na startu naší cesty jsme pouze 2, máme však 100% odhodlání měnit svět zmrzliny
 • 2012

  Další expanze společnosti

  Rozšiřujeme síť zmrzliny na 20 míst a otevíráme druhou značkovou kavárnu Cafe Ignác, tentokrát v OD TESCO ve Vyškově. Kavárna je v moderním stylu a jsou překonány nedostatky z kavárny v Jihlavě.
 • 2013

  Opět rozšiřujeme

  Rozšiřujeme síť na 47 míst a současně si pronajímáme další skladovací prostory
 • 2014

  Nákup konkurence

  Kupujeme konkurenční síť zmrzlinových stánků, po dokončení transakce kupujeme ještě jednu. Meziročně rosteme na 65 míst.
 • 2015

  Vlastní cukrářská výrobna

  Máme rádi dobré věci a chceme měnit svět cukráren a zmrzlináren. Proto budujeme vlastní cukrářskou výrobnu, ze které začínáme zavážet naše kavárny a dále rozvážet zákazníkům v regionu. Současně rozšiřujeme síť zmrzlinových stánků
 • 2016

  Rozšiřujeme portfolio projektů

  Rozšiřujeme síť zmrzlinových stánků na 93, ale současně se pouštíme do zcela nového segmantu - začínáme prodávat hračky a rovou neméně známou značku, než je LEGO. Budujeme tedy největší e-shop se stavebnicemi LEGO v Evropě - www.veselekostky.cz. Současně s ním otevíráme značkovou prodejnu VeseleKostky.cz v Brněnských Medlánkách., která nabízí kompletní sortiment této fenomenální hračky.
 • 2017

  Nová skladovací hala a další kavárna

  Kupujeme rozestavěný administrativě skladovací areál 4000m2 a ten běhěm 7 měsíců dostavujeme. Konečně bude dostatek prostoru na expanzi, kterou jsme dlouho odkládali. Další kavárna bylo otevřena na začátku roku v centru města Brna.
 • 2018

  Stěhování a nový brand ICY SMILE

  Velký rok ve znamení stěhování z nájemních prostor do vlastního moderního administrativně skladovacího areálu 4000m2, kde naše společnost nalezla dostatek skladovacích, administrativních i výrobních prostor. Jsme nyní schopni logisticky obhospodařovat celou střední Evropu. Došlo také k rebrandování stánků do moderního červeno-šedého designu.
 • 2019

  Nové trhy a expanze

  Díky novému areálu nic nebrání expanzi, budujeme druhý e-shop a to www.veselehracky.cz, Zmrzlinové stánky vyrábíme ve vlastních dílnách a po 10ti letech na trhu nás je 25
 • 2020

  2 nové projekty

  Nový koncept prodejen ,,Na Zmrzlinu" v centru Brna. Jedna prodejna na Kozí v Brně, druhá na Masarykové v Brně. Dále otevíráme vlastní prařírnu kávy: www.prazirnaignac.cz a budujeme vlastní obchodní tým, který nabízí do segmentu HoReCa naše vlastní výrobky. (zákusky, řemeslnou zmrzlinu, čerstvě praženou kávu)
 • 2021

  Cukrářství Ignác a rozvinutí projektu NaZmrzlinu

  Rok 2021 se vyznačoval otevřením nové značkové cukrárny v Brně - otevřeli jsme Cukrářství Ignác, kde prezentujeme naše výrobky. Dále jsme rozjeli distribuci řemeslné zmrzliny NaZmrzlinu v rámci Vysočiny, Jihomorvaského a Olomouckého kraje.
 • 2022

  Nová budova Pražírny Ignác

  Velký krok pro naší firmu. Po 4 letech ve vlastních prostorách jsme se odhodlali k dalšímu velkému kroku. Stavíme novou budovu Pražírny Ignác. Značka Pražírna Ignác se stala stabilním dodavatelem kávy pro široký segment trhu a tak jsme se rozhodli, že celý kávový byznys posuneme zcela do jiných měřítek. Postavíme pro Vás novou moderní pražírnu se showroomem a školícím střediskem. V červnu 2022 se budeme těšit na náštěvu!